Emzirme Haftası

Dünya’da her yıl 1-7 Ekim tarihleri arası Emzirme Haftası olarak kutlanıyor..Bu haftada çeşitli etkinlikler düzenleniyor ve emzirmenin önemine dikkat çekiliyor..

Bende ikiz çocuk Annesi olarak bu konuya dikkat çekmek istedim. Böyle önemli bir haftada birkaç satır yazmadan geçemezdim elbette..

Anne sütü her bebek için mucizedir.. Anne sütü bebek için özel bileşenler içerir.Bu bileşenler sabah ve akşam bile değişebilir. Bebek için her gün yenilenir. Bu yüzden her Anne’nin Bebeğini emzirmesi çok önemlidir. Helek i bizim prematüre doğan yavrularımız için hayati önem taşımaktadır.. Prematüre Bebeğin ilk ilacı Anne sütüdür.. Biz Prematüre Anneleri emzirmekten çok sağmak zorunda kalıyoruz maalesef ..Bazı Anneler bebeği kuvözden çıkınca emzirebiliyor yinede .. Çok şanslılar ..Ben o kadar şanslı olamadım maalesef sütüm kesilmişti ..

Uzmanlar yaşamın ilk 6 ayında sadece Anne sütünün yeterli olduğunu söylüyor..2 yaşına kadar emzirmeyi tavsiye ediyorlar..

Emzirme konusunda biz Annelerin daha çok bilgiye ve desteklenmeye ihtiyacı var.. Bu konuda yapılan çalışamaların arttırılmasını temenni ediyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir