Bir Meleğin Doğum Günü Bugün

 

Bu yazı bir Annenin sevincinin, heyecanının  kursağında  kalış  hikayesi…

 

79b3def6dfa81c39d0c3287edfd5a1d7

 

İlk hamileliğim ilk göz ağrım… Evladımın  varlığını  hissettiğimde Dünyalar benim olmuştu.

 

Heyecanlı  bir serüven bizi bekliyordu. Fakat bu heyecan çok uzun sürmedi. Hamileliğimin 12. haftasında kanamam oldu. Çocuğumu kaybettim korkusu ile hastaneye gittik ve çok şükür bebeğim dayandı direndi. Ama ben yatmaK, kendime dikkat etmek ve temkinli olmak zorundaydım.

 

Sonra ikinci sonra üçüncü kanamam oldu ara ara. Ve hep canımın  içi yana yana hastanelere koştum. Hep heyecanlı hep mutluydum  fakat bir yandan da korkularım sürüyordu. 25. haftamda artık  kanamalarım  bitmişti.

Kızımın  olacağını  bilmek sağlıkla o günlere gelmek beni artık rahatlatmıştı.

 

Taa ki 27. haftaya gelene kadar. 27. haftamda bir gün aniden suyum geldi acilen hastaneye geldik. Ciğer geliştirici ilk iğne yapıldı  ikincisi yapılamadan suyum bitti ve sezaryenle doğum yaptım 22 ağustos tarihinde.

 

Sabah gördüm  miniğimi. Yaşama sıkı sıkı sarılan minik cok tatlı bir  kızım  olmuştu. Her şey her dakika iyiden iyiye gidiyordu. Doktoru ‘’ Maşallah senin kız çabuk toparlar ‘’  diyor bense ona süt verirken ona dokunurken Dünya’yı  unutuyordum.

 

Sadece 1  hafta.. Hayatımın  Anneliğimin  en harika günleriydi. Ona dokunmak onu görmek tarifi imkansız bir duygu.  30 ağustos tarihinde evlilik yıl dönümümuzde hastaneden gelen bir telefonla kızımın  fenalaştığını öğrendim. Hastaneye vardıktan  5 dk sonra  Dünyam karardı. Miniğim Ecem’im  Melek olmuştu.  Onu kaybetmiştik. Bundan sonrası yaşadıklarım acım tarifsiz…

 

Bu yazımı siz değerli Prematüre Bebek Anneleri ile paylaşmak istedim. 1 yıldır canım  çok yanıyor fakat annelik duygusuna her gün şükrediyorum . Bu yazı kızıma bir not aslında.  Seni çok seviyorum canım kızım seni çok özledim yavrum.

Bugün doğum günün  ve bu benden sana hediye. Varlığın beni Dünya’nın  en mutlu  insani yaptı.  Seni bilmek sana annelik yapmak tarifsiz bir mutluluk.

 

Mutlu yılların  Ahiret’te  baki olsun ilk göz ağrım Ecem.

Hasret Koçyiğit

Ecem’in Annesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir